| Model | KBFIX 12*2.5-NS35A |
| Layers | 1 |
| Holes | 12 |
| Connection mode | Push-in Spring Connection |
| Insulating Material | PA66 |
| Insulating Material Grade | Ⅰ |
| Conductor Material | Tough-pitch Copper |
| Ambient Temperature (Operation) | -40℃~105℃ |
| Mailline(I(A)) | / |
| Mailline(U(V)) | / |
| Rigid cable(Mailline) | / |
| Solf cable( | / |
| Branch line(I(A)) | 24A |
| Branch line(U(V)) | 690V |
| Rigid cable(Branch line) | 0.14-4mm² |
| Solf cable(Branch line) | 0.14-4mm² |
| Certification | CE,CQC,RoHS |
