| Model | JUK-2.5B |
| Layers | 1 |
| Holes | 2 |
| Connection mode | Screw Connection |
| Insulating Material | PA66 |
| Insulating Material Grade | Ⅰ |
| Conductor Material | Brass |
| Ambient Temperature (Operation) | -40℃~105℃ |
| Rated Current (IEC) | 24A |
| Rated Voltage (IEC) | 800V |
| Wire cross section | 2.5mm² |
| Rigld conductor | 0.2-4mm² |
| Flexible conductor | 0.2-2.5mm² |
| Strip length | 7mm |
| Torsion torque | 0.6-0.8Nm |
| Certification | CE,CQC,RoHS |
